Jeśli gry komputerowe czy te na konsolę PlayStation to Twoje hobby przez duże „H”, to usiądź wygodnie w fotelu i się rozgość. Ten artykuł jest skierowany do Ciebie. Pomożemy Ci skompletować stanowisko gamingowe z prawdziwego zdarzenia. Oto akcesoria, które okażą się niezbędne, żeby oddać się swojej ulubionej grze i niczym się nie martwić., Ma być komfortowo, profesjonalnie, ale i… oszczędnie. Tutaj z pomocą zawsze przychodzą promocje i kody rabatowe.
Każdy gracz to wymagający użytkownik i Klient sklepów z elektroniką (np. RTV Euro AGD), który stawia dość wysoko poprzeczkę wszystkim producentom. Niezależnie od tego, czy szuka właśnie fotela gamingowego czy monitora. Każdy element stanowiska musi być na wysokim poziomie. Oczywiście nie zawsze trzeba wydawać fortunę i zaciągać kredyty w banku na swoje hobby, ale nie warto iść w bylejakość. Po kilku tygodniach odczujesz różnicę w komforcie grania. Z jednej strony ma być wygodnie, a z drugiej – funkcjonalnie.
Jaki fotel gamingowy?
Przede wszystkim musisz mieć wygodnie. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kręgosłup pracuje cały czas, więc warto o niego zadbać. Podziękujesz dobremu fotelowi za ładnych parę lat. Teraz trudno sobie wyobrazić ciągły ból i wizyty u fizjoterapeuty. Możesz sobie tego oszczędzić, jeśli np. wybierzesz odpowiedni fotel gamingowy (tak jak na powyższym zdjęciu model Genesis Trit 500 RGB).
Podczas wybieranie odpowiedniego fotela, zwróć uwagę na kilka podstawowych elementów:
- odchylane oparcie
- ergonomiczne poduszki (nieocenione podczas wielogodzinnej gry)
- regulowane podłokietniki (zajmą się skutecznie napięciem ramion)
- poduszka odciążająca kark i szyję
- solidną konstrukcję (żeby nie zużywał się nawet po wielu latach intensywnego użytkowania)
Niech gra będzie przyjemna dla wszystkich części Twojego ciała. Ergonomia to podstawa w każdym fotelu do gier. Niech Twoje lędźwie mocno się zrelaksują.
Laptop, komputer czy konsola do gier? Czas na porządny sprzęt
To kolejna ważna – jak nie najważniejsza – decyzja odnośnie sprzętu do gry. Od tego będzie zależało naprawdę wiele późniejszych decyzji. Profesjonalni gracze, którzy mają swoje osobne miejsca do gier, najczęściej wybierają komputery stacjonarne, ponieważ są łatwe w późniejszej modernizacji, dopasowywaniu komponentów i walki o najwyższą możliwą jakość grafiki. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości obrazu, to „pecet” prezentuje się na pewno lepiej. Możesz go złożyć samemu albo zostawić to w rękach specjalistów. Na początek powinny poradzić również gotowe zestawy (jak Lenovo Legion C530-19ICB Intel® Core™ i5-8400).
Oprócz wspomnianych zalet, należy również wspomnieć o cichym i wydajnym chłodzeniu, komfortowe granie w FPS i RTS, za sprawą klawiatury i myszki.
Z kolei laptop dla gracza to możliwość sporej mobilności. Możesz grać w ulubione pozycje w pociągu, samolocie czy tramwaju, a nawet na ławce w parku. Poza tym na pewno niższy pobór energii niż komputery PC.
Na koniec konsole do gier, który w porównaniu do laptopów i komputerów PC kosztują naprawdę niewiele. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że użytkownik zamierza korzystać ze sprzętu tylko do gier. Laptop posiada wiele innych możliwości (jak notatki na wykładach, filmy w tramwaju etc.). Ponadto, konsole (np. Play Station 4)
Monitor czy telewizor dla gracza?
Pierwszy dylemat, z którym musisz się rozprawić, zanim przejdziemy dalej. Jeszcze jedną alternatywą jest projektor, ale niestety mało kto może sobie na to pozwolić, np. ze względów metrażowych. Zawsze pierwszym wyborem był monitor, jednak ostatnio coraz więcej graczy decyduje się na telewizory ze względu na efekty, zwłaszcza te dźwiękowe. Jeśli posiadasz profesjonalne kino domowe, to mocniejsze głośniki zrobią wrażenie.
Po stronie minusów telewizora – względem monitorów – na pewno trzeba powiedzieć o słabszym czasie reakcji (bardzo istotne przy grach on-line), a także brak obsługi nowych technologii gamingowych. Monitory są w stanie zagwarantować – oprócz reakcji do 1ms – również wysokie odświeżanie (do 144Hz) oraz rozdzielczości ultrapanoramiczne 21:9.
Jeśli zdecydujesz się na monitor, to postaw na antyrefleksyjną albo matową matrycę, obsługę FreeSync i G-Sync (np. monitor Acer Predator XB241YUbmiprz), a także przemyśl, jakich rodzajów złączeń potrzebujesz.