Bądź gotowy na wysyp nowych promocji i kodów rabatowych. Dzięki poniższym wskazówkom dowiesz się, jakich błędów unikać i jak kupować w Black Friday 2020 oraz Cyber Monday. Czarny piątek w wielu sklepach zaczyna się już w poniedziałek, a w niektórych wyprzedaże trwają… cały listopad. Nieważne, czy nazwiemy to Black Month, Black Week czy Black Friday. Nasz poradnik jest uniwersalny.
Sytuacja w Polsce i na świecie doprowadziła do wielkiej rewolucji na rynku e-commerce. Dzisiaj – ze względu na bezpieczeństwo i wiele obostrzeń – kupujemy głównie w sieci. Jest wygodnie, szybko, bezpiecznie i… tanio. Zza laptopa czy smartfona jesteśmy też bardziej rozsądni niż pod wpływem emocji w galeriach handlowych. Więcej porównujemy, analizujemy i mocniej się zastanawiamy, czy na pewno ten produkt jest nam potrzebny.
Bardziej wymagający Klienci to podniesienie poprzeczki dla sklepów internetowych. Wiele nieuczciwych zagrywek (jak podnoszenie ceny kilka tygodni przed Black Friday) powoli odchodzi do lamusa. W Polsce to zakupowe święto wygląda zupełnie inaczej niż np. w USA, ale idzie ku dobremu.
Black Friday 2020 – kiedy wypada?
Czarny Piątek już lada dzień. Właśnie dzisiaj rozpoczął się Black Week, więc wiele sklepów startuje z kodem rabatowym już wcześniej.
A kiedy startuje Black Friday z największą pompą? To globalne święto przypada na 27 listopada, natomiast Cyber Monday na 30.11. W tym roku sytuacja jest niestety dość wyjątkowa, bowiem Black Friday nieoficjalnie połączył się z Cyber Poniedziałkiem, ponieważ większość zakupów zrobimy on-line.
Black Friday Sale – jak zaoszczędzić w ten dzień?
Praktycznie każdy sklep będzie chciał się wyróżnić na tle konkurencji. To dobra wiadomość dla Klientów. Warto jednak uważać na różnego rodzaju pułapki. Do Black Friday zacznij przygotowywać się już kilka dni wcześniej, np. tworząc listy zakupów, zapisując potencjalne sklepy, które nas interesują i sprawdzając ceny już wcześniej, żeby nikt nas nie nabrał na udawaną promocję czy kod rabatowy. Nie podpalaj się. Jeśli zobaczyłeś super wyprzedaż? Sprawdź w konkurencyjnych sklepach, czy faktycznie jest najniższa w sieci. Masz dużo czasu, nie warto się spieszyć, chociaż czasem najlepsze oferty znikają w kilkanaście minut.
Zrób listę potrzebnych rzeczy na Czarny Piątek
Wiele osób czeka na Black Friday 2020, żeby nie tylko sporo zaoszczędzić, ale również zakupić prezenty świąteczne. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Już miesiąc przed Bożym Narodzeniem będziesz miał załatwione upominki. Bardzo dobre i mądre posunięcie. Zwłaszcza że wiele z tych produktów na Black Friday będzie kosztowało sporo mniej.
Dlatego już teraz przygotuj listę niezbędnych celów zakupowych, tworząc także alternatywy, gdyby cenowo okazały się bardziej atrakcyjne cenowo. Plan A, Plan B i Plan C. Wtedy nie uczestniczysz w zakupowym szaleństwie, ale zdroworozsądkowym przedsięwzięciu. Jesteś gotowy na oszczędzanie. Zasłużyłeś.
Z taką listą zakupów i potrzeb nic Cię nie zaskoczy, a pokusa zbyt mocnych szaleństw zostanie okiełznana.
Szukaj dodatkowych kodów rabatowych na Black Friday
Wyprzedaże wyprzedażami, ale sklepy internetowe lubią rzucić czasem coś extra. To rozwiązanie dla lojalnych, zaradnych i błyskotliwych Klientów, którzy wiedzą, że gdzie czai się na nich coś specjalnego. To właśnie dodatkowe kody rabatowe i promocje, które możesz znaleźć np. po kliknięciu w poniższy banner.
Ale nie tylko. Sklepy chętnie dzielą się nimi w newsletterach, na Facebook’u czy Instagramie. W naszym serwisie zebraliśmy te wszystkie okazje w jednym miejscu, żeby nie tylko zaoszczędzić Twoje pieniądze, ale i czas. Lista jest na bieżąco aktualizowana, więc w ciągu godziny może pojawić się nawet kilkadziesiąt nowych kuponów promocyjnych. Bądź czujny i odświeżaj stronę.
Polecamy – ze względu na wygodę i oszczędność pieniędzy – większe zakupy w jednym sklepie internetowym. Przede wszystkim nie musisz szukać produktów w różnych miejscach, a dodatkowo możesz liczyć np. na darmową dostawę, czy gratisy przy większym zamówieniu.
Sprawdzaj ceny produktów przed Czarnym Piątkiem
Często słyszymy o nieuczciwych zagrywkach sklepów, które wcześniej podwyższają ceny, żeby później je delikatnie obniżyć. Tacy zawodnicy zdarzają się w tej grze, ale mamy wrażenie, że z roku na rok jest coraz lepiej. Aby mieć pewność, że faktycznie dokonałeś zakupu życia (a przynajmniej roku), to wcześniej spisz ceny produktów, żeby móc porównać, kiedy zaczną się wyprzedaże na Black Friday. Będziesz miał czarno na białym, które ze sklepów następnym razem warto omijać szerokim łukiem.
Ustal budżet zakupowy
To bardzo pomaga podczas zakupów. Oczywiście mogą zdarzyć się nagłe i niespodziewane zwroty akcji w postaci wyprzedaży wymarzonego płaszcza, telewizora czy telefonu komórkowego nawet z rabatem -50%. Wtedy zakupy są jak najbardziej uzasadnione. Ale warto oprócz listy najpotrzebniejszych zakupów, dla pewności ustalić budżet, który będzie służył za nasze sumienie. Wtedy wiesz, na ile możesz sobie pozwolić.
Black Friday – promocje pod lupą
Sklepy mogą podwyższać, obniżać i często majstrować przy cenach, dlatego nie tylko sprawdzaj, ile dany produkt kosztuje kilka dni przed Black Friday, ale również sprawdzaj jego cenę w innych sklepach. W przypadku telewizorów czy laptopów mogą to być różnice rzędu nawet kilkuset złotych, więc kilka minut klikania jest jak najbardziej opłacalne i zalecane.
Jeden telewizor może kosztować w jednym sklepie 3999 złotych (bo akurat jest promocja na ten model), a w innym już 4599 złotych. Dlatego sklepy z elektroniką (takie jak np. RTV Euro AGD czy Vedion) są często oblegane, bo możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Podobnie jak sklepy internetowe z e-bookami oraz audiobookami. Obecna sytuacja sprzyja większemu czytelnictwu. Lubimy spędzać czas w ten sposób, dlatego np. Publio wyszło z inicjatywą rabatów do -50% na wiele produktów. Wystarczy kliknąć w poniższy banner, żeby sprawdzić cenowe okazje.